Bozkır

Yayında!

“Her katil, yaşadığı yere benzer.”

 

“Paslanmış kafesler, gören ve susan diller, küçük bir şehrin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”

 

Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi ile genç, delidolu ve çaylak polis Nuri Pamir şehirde bir çocuk cinayetini ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuzlu iş adamı Abbas Bey ve kızı Dilara’ya götürür.

 

Bozkır, gerçekçi dili ve karakterleriyle tipik bir iyi-kötü çatışmasından çok gri alanlardan, suç ve ceza, adalet duygusu, vicdan gibi kavramlardan besleniyor.

 

Mor Menekşeler, Eski Hikaye gibi dizilerin senaryolarının yanında grafik roman ve mizah çalışmalarıyla tanınan Levent Cantek’in senaryosunu Ali Demirel ve Barış Erdoğan ile birlikte yazdığı Bozkır’ın yönetmen koltuğunda Şöhret, Es Es, Bugünün Saraylısı gibi dizilerle adından söz ettirmiş Bahadır İnce oturuyor.

Videolar

10. Bölüm Fragmanı
9. Bölüm Fragmanı
8. Bölüm Fragmanı
7. Bölüm Fragmanı
6. Bölüm Fragmanı
5. Bölüm Fragmanı
4. Bölüm Fragmanı
3. Bölüm Fragmanı
2. Bölüm Fragmanı

Yönetmen Bahadır İnce

Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra Haziran Gecesi ve Berivan dizilerinde yönetmen yardımcılığı yaptı. Daha sonra ise Es Es, Eski Hikaye ve en son Aşk Laftan Anlamaz dizisinde yönetmen koltuğunda oturdu.

Senarist Levent Cantek

1969 Ankara doğumlu olan Levent Cantek; Bilkent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Lisans eğitimi aldı, Gazi ve Ankara Üniversitelerinde Gazetecilik yüksek lisans ve doktorasını yaptı. On iki yıl üniversitede çalıştıktan sonra istifa ederek İletişim Yayınları'nda editör olarak çalışmaya başladı. 2018 yılında emekli olarak ayrıldığı yayınevinde Türkçe edebiyat dizisinin yönetmenliğini yapıyordu. Çizgi roman, mizah ve popüler kültür tarihiyle ilgili çalışmalarıyla tanınıyor. Uzak Şehir, Kuş Eppeği, Dumankara son yıllardaki romanlarından birkaçı. Aynı zamanda Mor Menekşeler ve Eski Hikaye dizilerinin senaristliğini üstlenen Cantek, dizi ve film senaryoları yazmaya devam ediyor.