GİZLİLİK POLİTİKASI

BluTV, bizimle paylaştığınız kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerin gizliliğinin korunmasına yürekten inanmaktadır. Kişisel bilgilerinizi ne şekilde kullanacağımız hakkında size bilgi vermenin ve bu bilgilerin kullanım şekli konusunda seçenekler sunmanın da önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, bu Gizlilik Politikası'nı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

Bu Gizlilik Politikası'nın Kapsamı

Genel olarak bu Gizlilik Politikası, BluTV tarafından toplanan ve kullanılan tüm tüketici bilgileri için geçerlidir. Bu bilgiler, BluTV'nin sahibi olduğu ve ticari amaçlı olarak kullanılan web sitelerinde toplanan bilgileri ya da yan kuruluşlarının ticari amaçla offline olarak topladığı kişisel bilgileri içerir.

Kişisel bilgilerinizi BluTV ile paylaşma nedenleri

Kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerinizi bizimle paylaşmanız, size bir dizi fırsat sunabilmemize olanak tanır. Bilgilerinizi paylaşmanız ayrıca daha iyi ürünler geliştirmek için pazar araştırmaları gerçekleştirmemize, müşterilerimize daha duyarlı hizmet vermemize ve web sitelerimizi iyileştirmemize imkan tanıyacaktır. BluTV'ye üye olmak için bir kayıt formu doldurmak, bir ürün siparişi vermek, bir yarışmaya katılmak, yaptığınız bir alışverişi kaydetmek, bir promosyona katılmak ya da bir haber bültenine abone olmak gibi çeşitli online yollarla bilgilerinizi bizimle paylaşmayı seçebilirsiniz. Kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerinizi yine satın aldığınız ürünle birlikte size gönderilen yanıt kartını doldurup göndererek ya da e-posta, telefon veya mektupla müşteri hizmetleri temsilcilerimizden biri ile irtibat kurarak bizimle paylaşabilirsiniz. Bazen D-Smart kişisel bilgilerinizi D-Smart dışındaki üçüncü şahıslardan da edinebilir. Bu, müşterisi olduğunuz bir şirketin satın alınması ya da kişisel bilgilerinizin ortak şirketlerimizden biri tarafından açıklanması şeklinde olabilir. Eğer bizzat vermediğiniz kişisel bilgilerinizin tarafımızca kullanılmasını istemiyorsanız, aşağıdaki adresten bizimle temasa geçip bunu bildirebilirsiniz.

Bilgilerin paylaşılması

Size daha iyi hizmet edebilmek için sizi daha yakından tanımak isteriz. Yine de bu tarz hizmet isteyip istememek size kalmış bir şeydir. Bilmeniz gerekir ki, kişisel olarak tanımlanabilecek bilgileriniz BluTV şirketine aktarılabilir ve işinize yarayabilecek ürünlerimiz ya da özel fırsatlar hakkında sizinle iletişim kurulabilir. Eğer kişiye özel fırsatların ya da bilgilerin tarafınıza gönderilmesini istemiyorsanız, kayıt formunda ya da yanıt kartında ilgili kutuyu işaretleyerek bu konuda bizi bilgilendirebilirsiniz. BluTV yalnızca aşağıdaki durumlarda bilgilerinizi BluTV dışındaki üçüncü şahıslarla paylaşacaktır: Bazı zamanlar BluTV, başka şirketlerle ortaklaşa pazarlama çalışmaları sırasında size bir ürün satabilir ya da bir hizmet sunabilir. Bu gibi durumlarda kişisel bilgileriniz ortak şirketlerle paylaşılır. - Böyle durumlarda, kayıt olmanızdan önce BluTV tarafından böyle bir ortaklığın mevcut olduğu ve ortağımızın kim olduğu hususunda size önceden bilgi verilecektir.Bu ortak şirketlerin çoğunlukla kişisel bilgilerinizi kullanış biçimlerini düzenleyen kendi gizlilik politikaları olduğunu unutmayınız.Bu gizlilik politikaları bazen BluTV Gizlilik Politikası'yla farklılıklar gösterir. BluTV bazen yaptığınız alım veya alım talebi işlemlerinde ya da bilgilerinizin işlenmesinde başka şirketlerden yararlanır. BluTV bu şirketlere, kişisel bilgilerinizi yeterli biçimde koruma ve söz konusu bilgileri BluTV tarafından izin verilmeyen amaçlar için kullanmama şartı getirir. BluTV kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerinizi ancak yasa ile zorunlu kılındığı hallerde yayınlayacaktır. BluTV , kişisel bilgilerinizi başka üçüncü şahıslara, kendi amaçları için kullanmalarına olanak verecek şekilde satmayacak ve sağlamayacaktır. BluTV sipariş işlemleri, fatura işlemleri ya da sahtekarlığı önleme veya sahtekarlıkla mücadele etme amaçlarıyla gerekli olduğu haller dışında, verdiğiniz mali bilgileri (kredi kartı bilgileri gibi) başkalarıyla paylaşmayacaktır.

Bizimle paylaştığınız bilgilerin korunması

Bize emanet ettiğiniz bilgileri koruma konusundaki sorumluluğumuzun farkındayız. BluTV, güvenli sunucular, firewall'lar (güvenlik yazılımları) ve mali bilgilerin şifrelenmesi dahil, bilgilerinizi korumak için çeşitli güvenli teknikler kullanır. BluTV genel itibariyle onüç yaşın altındaki çocukları hedeflememekle birlikte, 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek kişisel bilgi toplama, bunları kullanma ve açıklamadan önce bir ebeveynin ya da velinin iznini almanın gerekli görüldüğü durumlarda yasaya uymak BluTV'nin politikasıdır. Ebeveynlere çocuklarının online aktivitelerinin denetlenmesinde aktif bir rol üstlenmelerini kuvvetle tavsiye ederiz.